א י י נ ג א ר   י ו ג ה   ב ג ל י ל
 
עמוד הבית * מהי איינגאר יוגה? * אודות המרכז * לוח השיעורים * סדנאות מיוחדות * מאמרים * לזכרו של ב.ק.ס איינגאר * גלריית תמונות * כתבים * רכישת הספר של רחלי * About Rachely * A place to practice and stay * מקום לתרגל ולהשאר

סוריה נאמאסקר - ברכת השמש

לפני......... אפשר כבר לומר שנים רבות ,פגשתי במקרה אדם אשר הצליל אום הוביל אותי אליו כאשר שמעתי בקלטת טייפ אום שחלחל בעומקו עד מתחת לעמוד השדרה.קוסום בחורה צעירה שחלקה איתי חדר בc.p.s- אשראם הייתה שמה קלטת זאת וגם נתנה לי לקרוא מאמר שניכתב על ידי אותו אדם על ההכרה, התודעה ואנרגיה .נסענו ביחד אחרי הצליל לביתו באופניים שכורות אך הדלת הייתה סגורה. לאחר שנה באתי לשם לבד בתור חברה של קוסום.לא שחכתי את הדרך.פגשתי אותו בביתו עם לב פתוח, לפחות בן שבעים אך עם רוח צעירה תקשורת ללא מחיצות וכאילו אנו מכירים שנים.

סיפרתי לו על המשיכה שלי לצלילים לצבעים לכול מה שבוקע ומבעבע מהודו שרק התחלתי להכיר.

סוריה נאמאסקאר התירגול כולל שירת המנטרות עברה אליו כמו במסורת מאב לבן כבר בהיותו בן ארבע ,ילד קטן בחצר המהרג'ה של AUNDH .לימים נהפך ילד זה לדיפלומט ושגריר בארצות רחוקות ידיד לאנשי רוח כמו הדלאי למה,קרישנה מורטי,ראמנה מהרישי,גנדי ..........על הקיר הייתה תלויה תמונה של נאצאר וזוכרת את התחושה המוזרה, שעלי להתבונן באדם שחשבתי אותו לאויב דרך זווית ראיה אחרת ,כמו כן היו תלויים חפצי פולחן אפריקאים ונאמר לי שהוא אומץ לבן על ידי מנהיג השבט.

ישבתי מולו חוזרת מילה במילה על המנטרות של הסוריה נאמאסקר בהתחלה בצליל שאין בו עומק ולאחר מכן מובלת למטה לטונים נמוכים שמהדהדים בכול הגוף.אחרי הצהריים ,באותו יום הלכתי איתו ועם אישתו לטיול היומי שלהם באזור האוניברסיטה קצת מחוץ לעיר לנשום אויר צח .קטפתי פרח מעץ והרחתי אותי פנימה כמו רוצה לא לשכוח יום קסום זה .

אפה פאנת אמר שלמנטרות יש כוח גם כשלא מבצעים את האסאנות עצמן.הן יזמנו לחיי את הדברים שאבקש זה לא ימנע מאמץ , אך הם יתקרבו .אולי יידרש לקנות כרטיס רכבת או לנסוע למקום מסוים וכדומה אך הם יהיו ברי מימוש.

בסיפרו SURYA NAMASKAR הוא מתאר איך במשך השנים הוא תרגל סוריה נאמסקאר כמעט בכול העולם- בלאהסה,ספיטצברגן,בהוטאן,בורנו,כמעט על פיסגת הר קניה,במדבריות,באוויר הפתוח,על סיפוני אוניות (דק)בקרוניות רכבת,בארמונות ובבקתות........... בעודו בן 14 הבטיח לאביו שלעולם הוא לא יפסיק ולא הצטער על כך ,לאחר שחלה בדלקת ראות קשה וסכנה נשקפה לחייו.ציטוט מהספר:"הוא אמר,ככול שתחייה האם תעשה סוריה נאמאסקאר באופן קבוע וכול יום? אתה מבטיח לי זאת? כול ההתנגדויות שלי נעלמו.כן אמרתי והתכוונתי."

רחלי ועדי מבצעות את סוריה נאמאסקאר יחד עם שירת מנטרות לפני כול מחזור עד שהעננים התפזרו ופסגת ההר"קינור קאילאש" התגלתה.אוגוסט 2007.Aum Hram Mitraya NamahMitra – Friend – חבר

Aum Hreem Ravaye NamahRavi – Shining – זריחה

Aum Hroom Suryaya NamahSurya- Beautiful light – אור יפה

Aum Hraim Bhanawe NamahBhnu – Brilliant - בהיר

Aum Hraurn Khagya NamahKhaga - Who moves in the sky – הנע בשמים

Aum Hrah Pushne NamahPushan - Giver of strength – נותן הכוח

Aiim Hrim Hiranyngarbhya NamahHiranya garbha - Golden centred – בעל המרכז המוזהב

Aura Hreem Mareechaye NamahMareechi - Lord of Dawn – לורד השחר

Aum Hroorn Adityya NamahAditya - Son of Aditi – בנה של אדיטי

Aum Hraim Savitre NamahSavitr – Beneficent – העוזר, המועיל

Aum Hraum Arkaya NamahArka – Energy - אנרגיה

Aum Hrah Bhiskarya NamahBhaskara - Leading to enlightenment – מוליך ההארה


המנטרות ברקע אינן סוריה נאמאסקר, אלא רקע בלבד
רחלי צי'ני * מרכז איינגאר יוגה בגליל, מצפה מתת * 054-552-2112 * iyengarbagalil@gmail.com