א י י נ ג א ר   י ו ג ה   ב ג ל י ל
 
עמוד הבית * מהי איינגאר יוגה? * אודות המרכז * לוח השיעורים * סדנאות מיוחדות * מאמרים * לזכרו של ב.ק.ס איינגאר * גלריית תמונות * כתבים * רכישת הספר של רחלי * About Rachely * A place to practice and stay * מקום לתרגל ולהשאר

אודות שיטת איינגאר ומייסדה

Iyengar Teaching

הודות לאימון הקפדני שקיבל ממורהו ט. קרישנה מאצ'ריה, ייסד ב.ק.ס איינגאר את זרם היוגה הקרוי "שיטת איינגאר". שיטתו מבוססת על פרשנות מדויקת ומובנת לתנוחות היוגה הקלאסיות ובכך מהווה גשר בין הפרקטיקה והפילוסופיה היוגית בת אלפי השנים לסגנון החיים העכשווי.

ב.ק.ס איינאגר הוא איש מעשה - גם היום, בהיותו מעל גיל שמונים, הוא שומר על התמדה בתרגול האסאנות, פרנאימה ומדיטציה ומעולם לא הפסיק לעשות כך מאז התוודע אל היוגה בגיל צעיר.

לאורך כל השנים הוא בולט כמתרגל וכמורה המנחיל מתוך דוגמה אישית את שיטתו ומחנך דורות של תלמידים ומורים ברחבי העולם.

יכולתו להעמיק בשורשי היוגה ולחברה לדרך המעשה היא פנומנלית. הוא מצליח לשמור על רעננות והתחדשות ועל-ידי כך מתאים את תנוחות היוגה לצרכי המתרגל.

התמחותו בתרפיה ביוגה, בהתאמת תנוחות היוגה לצרכים הפיזיולוגיים המשתנים של האישה וגישתו להוראת יוגה לילדים היא ייחודית ומראה על רגישות והבנה יוצאת דופן במארג של גוף, נפש ורוח.

מתוך "אור על היוגה", מהדורה עברית.


 * OM *

ב.ק.ס איינגאר פיתח באופן מדעי רצפים של אסאנות, מיין אותן על-פי קטגוריות המותאמות למבנה האנטומי והתפקוד הפיזיולוגי, ועל-פי השפעותיהם הפסיכולוגיות למען יוכלו להביא את השינויים המצופים בגוף ובתודעה.

ההתקדמות היא לפי תוכנית מאורגנת ובטוחה מהתנוחות הפשוטות אל הקשות והמסובכות יותר, תוך הבנה לתכונותיהן - מטהרות, משרות שלווה, מעוררות, מזינות או מנקות. לעיתים הביצוע מהיר כשנדרשת תנועה נמרצת, או איטי כשנדרשת חינניות וקלילות.

יכולתו להבין את ההיבט של כל אסאנה, לתקן אותה, לשפרה, למנות נקודות מפתח שמובילות לדייקנות ושלמות בביצוע הביאה אותו לדרגה של אומן ואת שיטתו לדרגה של אומנות.

השימוש בעזרים מאפשר לייצר בגוף את ההשפעות המלאות של האסאנות והפרנאימה גם כשהמתרגל אינו יכול לבצע את התנוחה המלאה ונותן תמיכה למטרות ספציפיות כמו שיקום ממחלה, שחרור ממצבי לחץ וכו'.

גישתו של ב.ק.ס איינגאר ושיטתו הן מתנות יקרות-ערך לבני האדם באשר הם - את הוראתו אינו מעביר בנאומים פילוסופיים ארוכים אלא דרך העשיה של האסאנות והפרנאימה, דהרנה וכו'. כך הוא מחולל בנו את ההתנסות שעליה מדברים רבים מהכתבים.

ההפוגה מן הלחץ החיצוני והשלווה הפנימית שנוצרת בזמן תרגול היוגה מעניקים כוח רב להיבנות ולהתמודד עם השינויים שהחיים מזמנים.

Iyengar Training
 * OM *

ספרים מומלצים:

 • Light on Life / B. K. S. Iyengar
 • Light on Yoga / B. K. S. Iyengar
 • Light on Pranayama / B. K. S. Iyengar
 • Light on Yoga Sutra / B. K. S. Iyengar
 • Yoga - a Gem for Women / Geeta Iyengar
רחלי צי'ני * מרכז איינגאר יוגה בגליל, מצפה מתת * 054-552-2112 * iyengarbagalil@gmail.com